Minimalizm

|

minimalny minimalizm i wolna powolność

Pan kotek

Maj 9th, 2017 at 20:41

Pan kotek był chorya potem umarł. I nie chciało się pisać ani przed ani po. Kroplówki, specjalne karmy, żywienie przez butelkę ze smoczkiem, leki, weterynarze, każdy najlepszy w swojej specjalności. Właściwie chciałabym coś dodać na ten temat, ale o czym tu pisać. Kotek umarł.

Stefan został sam, a nie chcieliśmy, żeby był sam, więc wzięliśmy kolejnego znajdka, bezdomniaka, też buraska, ksywa Felek. Trochę się człowiek czuje, jak zdrajca, ale że jest ten , to przecież nie znaczy, że nie kochaliśmy tamtego. Że nie pamiętamy. Ja pamiętam. I będę pamiętać. Wszystkie zwierzaki, które z nami były. Ale jest tyle innych, którym można pomóc. Więc to chyba dobrze.

Przyzwyczajamy się do siebie. Ma niecały rok i jest płochliwy. Nie lubi, jak go dotykać. W przeciwieństwie do Stefanka w ogóle nie jest proludzki. Jest prokoci. Przytulają się do siebie na fotelu, Felek mruczy przy matce Stefanii. Jest strasznym żarłokiem i łobuzem, wszędzie musi zajrzeć, a przy okazji trochę porozrzucać.

Ale komu by to przeszkadzało.

Ważne, że są.

Zwierzaki.

IMG_20170405_020700

 

5 Responses to “Pan kotek”

 1. Kira Chantal Sin Says:

  Przykro mi z powodu Twojego kota. Mój zaginął dwa miesiące temu i od tamtej pory go nie widziałam i nie mam już nadziei na to, że wróci. Dlatego zastanawiam się nad przygarnięciem jakiegoś, co tak jak mówiłaś, nie znaczy, że nie kochałam tamtego. Ale jest dużo zwierzaków, które potrzebują miłości i ja sama też potrzebuję kociej miłości.
  Mam nadzieję, że się znajdzie. Co nie przeszkadza w przygarnięciu drugiego, bo zawsze co dwa koty, to nie jeden:) I weselej im. No właśnie, ja też potrzebuję kociej miłości i chyba ja bardziej niż koty mojej. Coś w tym jest. Pozdrawiam i daj znać, czy się Twój kotek odnalazł i czy przygarnęłaś innego.

 2. Mirek Says:

  Przykro mi z powodu śmierci Twojego ulubieńca. Tak to już niestety bywa :( Dobrze, że pojawił się inny zwierzęcy towarzysz, jak to się mówi – życie toczy się dalej :)
  No, bywa. Są dwa i dobrze się ze sobą czują, a i nowemu chyba coraz lepiej w naszym domu. Czasami nawet pozwala się pogłaskać. Pozdrawiam

 3. Basia Says:

  No tak, rozumiem. Mam w ogrodzie 6 miejsc, gdzie trawa jest bardziej zielona i bujna. I też pamiętam każdego kota, z charakterem, wyglądem i specyficznym prrut albo mau. Kotka Batmanka mówiła “mama”, na urodziny dostałam jej zdjęcie. Wożę kociarstwo do weta, robię zastrzyki, całuję w brzuszek, ale czasem coś idzie nie tak. Możemy tylko potrzymać za łapkę i pocieszać się, że zwierzak miał dobre życie. Dobrze, że dałaś innemu kotu dom. Może przekona się do ludzi z wiekiem, jak mój Szanowny, kiedyś dzikus, a dziś dyszy mi namiętnie w twarz całą noc i wąsami smyra. Gorące całusy dla Felka!
  Też jesteś kociarą:) Fajnie:). Tym się pocieszam, że dałam tyle, ile mogłam, że było mu dobrze u nas. A teraz Feluś też się już powoli oswaja, czasami udaje się go pogłaskać, nawet mruczy przy tym. Tak słyszałam, że niektóre koty z wiekiem się robią przytulne, więc śmiejemy się, że już za 10 lat wejdzie może na kolana. Felek dziękuje i pozdrawia:)

 4. Pati Says:

  Oby rósł zdrowo i dawał Wam dużo radości :)
  Dziękuję:) Radości jest mnóstwo, bo straszny wariat z niego. Taki koci szczeniak, co wszędzie musi zajrzeć i pierwszy do zabawy. Pozdrawiam

 5. Ola Says:

  Moge sie pod tym podpisac wszystkimi lapami – ze koty z wiekiem traca troche te swoja noszalancje i jakos zaczynaja sie kleic do ludzi – a mam w domu tych lap sporo , jakos tak wyszlo , ze w tym momencie zycia sa ze mna 4 koty . Nie planowalam tego , jakos tak wyszlo , ale przynajmniej jest wesolo , choc czesto tez dramatycznie;)
  O, 16 łap:) Cudownie. Sama bym chętnie przygarnęła jeszcze z osiem, gdyby nie metraż mieszkania i opory partnera. Nowy film się wkrótce pojawi dla kociarzy, wpisz Kedi na youtubie. To trzeba zobaczyć:)
  https://www.youtube.com/watch?v=lKq7UqplcL8

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>