Minimalizm

|

minimalny minimalizm i wolna powolność

Orkiestra

Styczeń 14th, 2018 at 18:48

Orkiestra…Jadę ja dzisiaj na zajęcia na studiach podyplomowych, a że mam daleko, to jadę i wracam przez pół Warszawy i widzę ludzi orkiestry. Ludzi, którzy wpłacili na WOŚP i ludzi, którzy zbierają na WOŚP. W pewnym momencie w metrze siedzą w rządku 4 osoby, każda w innym wieku i każda z serduszkiem na klacie.  Zrobiłabym im zdjęcia, ale się wstydzę zapytać o pozwolenie.

Na ulicy mnóstwo ludzi, prawie każdy z przyklejonym sercem, bardzo dużo starszych ludzi.

Pierwsza wolontariuszka, która mnie zaczepiła, to kobietka lat ok. 40, bardzo atrakcyjna, na stacji jeszcze mi krzyczy “do widzenia”, zbiera sama. Ostatni wolontariusze, którym daję pieniądze (lubię sobie podzielić na kilka kwot, bo mi tak przyjemniej, jak mogę wrzucić do puszki kilku osobom), to mama z synkiem lat 0k. 12. Synek nadstawia puszkę, mama podaje serduszko. I się uśmiecha. Widzę, że ona widzi, że mam już serduszka, ale daję chłopcu, bo fajnie że taki dzieciak też zbiera.

Wzruszają mnie takie chwile. Kiedy dzieje się tyle dobra.

Kiedy myślę, że ten kraj mnie już tak dobija, że zabieram koty i wyjeżdżam, to jest WOŚP i znowu zaczynam trochę wierzyć w ten naród.

Uważam, że Jurek Owsiak powinien otrzymać pokojową Nagrodę Nobla.

Tak samo chciało mi się płakać, kiedy usłyszałam o historii z dziewczynką z Aspergerem, która zaprosiła na urodziny swoich kolegów i koleżanki i nikt nie przyszedł (oprócz najlepszej koleżanki). Filip Chajzer się o tym dowiedział i przez bodajże fb zorganizował jej drugie urodziny, na które przyszło podobno ponad tysiąc osób, wszyscy mieli prezenty, śpiewali jej sto lat i nie mieścili się na ulicy pod lokalem, gdzie były urodziny.

Swoją drogą, nie mieści mi się w głowie, że rodzice nie puszczają dziecka na urodziny koleżanki, bo ta ma Aspergera.

Ja wiem, że zaraz się znajdzie ileś osób, które uznają, że Chajzer to robi dla PR. Ale mam to w nosie. Mnie to wzrusza. Żałuję, że nie wiedziałam o tym, bo sama bym poszła.

A dzisiaj jest Orkiestra i myślę, że jest moc w narodzie.

 

One Response to “Orkiestra”

  1. Aga Says:

    Odnośnie dziewczynki z Aspergerem( btw którego jako jako jednostki chorobowej już nie ma) to nie wiemy jak było. Może to dzieci nie chciały przyjść, bo nie lubią „dziwnej” koleżanki. Może rodzice nie mieli nic do tego. Tak czy siak, gest jak najbardziej słuszny, bo choć to trudne, trzeba przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu
    ;).
    Myślę, że rodzice jednak zawsze mają coś do tego, szczególnie w przypadku małych dzieci. Mogli im pewne kwestie wytłumaczyć. Wg mnie to bardzo źle o rodzicach świadczy.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>