Minimalizm

|

minimalny minimalizm i wolna powolność

Sezon urlopowy

Sierpień 3rd, 2018 at 15:09

Co roku na początku lipca, a nawet już w czerwcu zastanawiam się czy ja chcę jechać gdzieś, bo wszyscy wyjeżdżają i czy, jeśli czuję niechęć do pakowania, wyjazdu, mam nerwy na postronkach siedząc na walizce, to nie lubię wyjeżdżać, czy lubię wyjeżdżać? Czy chcę, czy nie chcę? Można się śmiać z tego, bo to w sumie taki problem pierwszego świata, czy jak to się zwie.

No właśnie, kiedy to napisałam, to poczułam, że nie ma o czym pisać. Co to jest za problem, olaboga, że nie wiem, czy mi się chce, czy nie chce wyjeżdżać z Warszawy, jeśli gdzieś tam dzieci pracują ciężej niż ja przez całe swoje życie i ani marzą o wakacjach, nawet o szkole mogą zapomnieć.

W tym roku byłam w Izraelu. Nie podobało mi się, o czym już wspominałam. Raz w roku wyjeżdżam za granicę. To przecież wcale niemało. Zatem co mnie tak boli? Że znajomi to tu, to tam?

Czytałam kiedyś wywiad z synem i wnukiem aktorów, Tadeusza i Krzysztofa Janczarów, Krzysztofem Arturem Janczarem, który nigdy nie był za granicą, bo jakoś nie było czasu, a poza tym wystarczyło mu to, co opowiadają znajomi.

Czy ja chcę wyjechać na wakacje, bo chcę, czy dlatego, że inni wyjeżdżają? Może czułabym się lepiej, gdybym znała odpowiedź. Ale też nie jest tak ważne, żebym się czuła lepiej.

Wystarczająco dobrze czuję się w Warszawie, w upalne lato.

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>