Minimalizm

|

minimalny minimalizm i wolna powolność

Leniwie

Grudzień 9th, 2018 at 23:13

Jest taka piosenka w wykonaniu Waglewskiego z synami o,jakże kojącym,tytule „Chromolę”.

W niedziele, to nie widać mnie za wiele,

się nie golę, chromolę.

Nie widać w ogóle, do środka się tulę,

do siebie się tulę, do wewnątrz się tulę,

i nie widać mnie wcale,

na zewnątrz się nie palę

do świata się nie palę – nie palę się wcale.

Tak to idzie.

Niedawno miałam urodziny i z tej okazji różne myśli przechodziły mi przez głowę, nie, żeby zwykle nie przechodziły, wręcz przeciwnie, przebiega ich aż nadto, co ja bym dała, żeby wyłączyć ten jazgot w środku, no, ale te myśli były trochę bardziej niż zwykle podsumowujące, trochę ponure, trochę refleksyjne, co osiągnęłam, czy w ogóle miałam coś osiągnąć, co to znaczy osiągnąć coś, co miałoby się stać, żebym poczuła, że żyłam potrzebnie.

Katarzyna Skrzynecka w twoim wieku już reklamowała pasztet, a ty co? – przypomniał mi się jakiś głupi mem.

Nie znalazłam odpowiedzi na te pytania, a raczej nie znalazłam żadnych nowych odpowiedzi, żadnych wielkich odkryć nie dokonałam, wszystko jest dosyć proste i dawno mi znane – najważniejsze są relacje – z człowiekiem, ze zwierzęciem, a poza tym zwolnij i nie spinaj się tak bardzo. Niczego nie osiągnęłaś, w rozumieniu tabloidowym, nie stałaś się twarzą rajstop, ani pasztetu, sukcesów na miarę wielkiego świata brak, ale i do tego świata się nie palę.

Stąd leniwa niedziela. Zjadłam dobry wegański obiad, a później poszłam na „Fugę” – chyba po raz pierwszy w życiu rozpłakałam się w kinie, nie że aż głośnym szlochem, ale łzy mi poleciały. Czy to film taki dobry (uważam, że genialny), czy emocje mi się rozpruwają? Może i jedno i drugie.

Ale był to płacz oczyszczający.

I była to całkiem przyjemna niedziela.

 

Felek

Koty są mistrzami chromolenia… Na zdjęciu Mistrz Felek. 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>