Minimalizm

|

minimalny minimalizm i wolna powolność

Trzecia nad ranem

Luty 2nd, 2020 at 3:45

Przed chwilą wróciłam z psiaceru. Spałam w dzień, więc w nocy się obudziłam i wyszłam na spacer z Maksem. Gaz w kieszeni, dla spokojności. Spotkałam tylko dwie osoby, kobietę z psem i chłopaka z psem. Zamieniłam z chłopakiem kilka słów, bo jego wielka i wyglądająca na rasę agresywną sunia przymilała się do Maksia, merdając intensywnie ogonem. Kiedyś sobie wytłumaczyłam w głowie, że psy nie są, jak ludzie, nie kłamią, nie udają, zatem jeśli psiak merda ogonem, to znaczy, że naprawdę ma pokojowe zamiary.

Była taka piosenka Starego Dobrego Małżeństwa – Czarny blues o czwartej nad ranem. Nie wiem, czy ten zespół jeszcze istnieje. Ale słuchałam go w czasach licealnych, podobnie jak Kaczmarskiego, który już nie istnieje, nie żyje, może gdzieś istnieje, trudno uwierzyć, że nie istnieje ktoś taki, jak Jacek Kaczmarski. Piosenka SDM ma ponad 11 mln wyświetleń…

Pomyślałam na psiacerze, że taki świat z trzeciej, czwartej nad ranem, nie później, podoba mi się. Mógłby takim pozostać. Kilka osób, niemal cienie, cisza, przestrzeń. Czujesz troszeczkę więzi z każdym kogo spotkasz, zastanawiasz się dlaczego ta kobieta właśnie teraz na spacer, dlaczego nie mogła spać? Wszystkiego i wszystkich mniej.

Jestem sama, niemąż, konkubent, partner wyjechał. Nie, nie jestem sama. Są trzy koty i pies. Dobre, kochane, pełne uczuć, zapadłam w głupoty w Internecie i niemal ich nie zauważam, całego świata emocji i wrażliwości.

Trzecia nad ranem, czwarta nad ranem są pełne melancholii i refleksji, ale nie sentymentalizmu. Są dobre.

 

 

One Response to “Trzecia nad ranem”

  1. Sowa z Wieruszowa Says:

    Też lubię tę porę. Wiadomo, mało kiedy udaje mi się wtedy nie spać, ale jeśli.. to również lubuję się w ciszy, obserwacji świata bez zabieganych ludzi i w nadchodzącym wschodzie słońca..
    Pora w sam raz dla sów. Też jestem sową:)

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>